Në “Stamford Bridge” barazimi 1-1 ka lënë jashtë Champions Atletikon e Madridit, me madrilenët që shënuan dy herë, me malazezin Saviç që në minutën e 75-të gaboi shenjestër duke mposhtur portierin Oblak. Me këtë rezultat Atletiko e Madridit, spostohet në kompeticionin tjetër europian Uefa Europa League.


"Live" te gjithë rastet dhe momentet pikante të ndeshjes

90+4' Mbyllet takimi në barazim 1-1

90' Albitri i katërt akordon 4 minuta shtesë

75' Stefan Savic (Atlletiko M) në tentativë për të larguar topin, shënon në portën e Oblak

56' Gool Saul Niguez, Atletiko Madrid kryeson në Stamford

45' Nis pjesa e dytë

Pjesa e parë: Është mbyllur në barazim pa gola pjesa e parë në “Stamford Bridge” me Atletikon që shikojë më shumë drejt portës të Courtois, ndërsa blutë tentuan të befasojnë me goditje nga larg portën e Oblak.

45+1' Mbyllet pjesa e parë

45' Albitri i katërt akordon 1 minutë shtesë

38' Tiemoue Bakayoko (Chelsea) hedh një krosim në kuti, por Jan Oblak del i sigurtë duke kontrolluar topin.

23' Alvaro Morata (Chelsea) krijon hapwsirw pwr tw goditur, por goditja e tij ndalet nga Oblak.

3' Davide Zappacosta (Chelsea) tenton një gjuajtje nga distanca por Oblak është në pozicion

1' Nis takimi në Stamford Bridge

Rezultatet në takimet e tjera:
Roma-Qarabag 1-0
Bayern Munich-PSG 3-1
Benfika-Basel  0-2
Celtic-Anderlecht  0-1
Manchester United-CSKA Moscow 2-1
Olympiakos-Juventus 0-2
Barcelona-Sporting 1-0

Formacionet zyrtare:

/Ora News.tv/