Reperja Cardi B shkëlqeu në tapetin e kuq të cmimeve Grammy ku u vlerësua për “Albumin Rap më të mirë” duke lënë pas Travis Scott, Pusha T, Nipsey Hussle dhe të ndjerin Mac Miller.

Pasi mori cmimin e madh, ajo u sigurua që të kujtonte reperin dhe familjen e tij që ishin të pranishëm në event. Cardi filmoi një video ku shkruante: “Unë lexova një artikull që familja e Mac Miller thanë se nëse nuk e fiton ai cmimin, duan që ta fitoj unë. Kështu unë po ndaj këtë Grammy me ty! U prehsh në paqe”.

Reperi amerikan Mac Miller u gjet i vdekur në shtëpinë e tij në Kaliforni më 9 gusht 2018. 26-vjeçari, i cili njihej për abuzimin me substancat vdiq nga një mbidozë e dukshme

/Ora News.tv/