Kampioni i trefishtë i Europës, peshëngritësi Briken Calja është nderuar nga presidenti i Republikës, Ilir Meta me titullin e lartë "Kalorësi i Skënderbeut".

Në fjalën e tij, Meta deklaroi se sportist si Brikeni janë të nderuar pavarësisht nevojave dhe pengesave që kanë pasur në këtë rrugëtim.

Ndërsa Calja u shpreh: Ndihem i nderuar me këtë vlerësim. Falenderim Presidentit, familjes dhe sportistëve./Ora News.tv/