Mijëra yje deti të ngordhura u gjetën të ngordhura në një plazh në Ramsgate, Angli, më 4 mars.

Shkaku mendohet të ketë qenë rënia e temperaturave të ujit pas 'Bishës nga Lindja'.

Një ngjarje e ngjashme është regjistruar edhe në bregun verilindor të Anglisë.

Yjet e detit mbulonin pjesën më të madhe të plazh. Por kishte edhe krijesa të tjera detare përfshirë peshq dhe uriq deti.

/Ora News.tv/