Instagram ka shfaqur probleme tek qindra përdorues, të cilët raportojnë se nuk funksionon si gjithmonë. Këtë pasdite, rrjeti i famshëm për publikimin e fotove dhe videove është përballur me ankesa pasi nuk realizohet asnjë postim për shkak të një ndërprerjeje.

Monitoruesi i rrjetit ka regjistruar mbi 360 ankesa në vetëm pak orë. Problemet kanë prekur disa zona në Britani, Hollandë, Francë dhe shtete të tjera të Europës.

Shumë përdorues kanë zgjedhur të hyjnë në Tëitter për të shprehur ankesat e tyre. Ndërkohë stafi i Instagram nuk ka bërë ende asnjë reagim.


/Ora News.tv/