Futbollisti i famshëm, David Beckham, ka publikuar një video ku tenton të rrisë vëmendjen për luftimin e sëmundjes së malarias.

Ylli  britanik përmes videos ka treguar se tenton të rrisë vëmendjen për luftën ndaj kësaj sëmundje.

“Bashkohuni me mua që të rritim vetëdijen dhe të shprehim përkrahje për fushatën #MalariaMustDie. Le t’i japim fund malarias, për të gjithë”, ka shkruar Beckham në videon e publikuar.

/Ora News.tv/