Në fund të tetorit, Netflix njoftoi se shumë shpejt do sjellë filmin ‘Bright’, personazhi kryesor i së cilit do jetë Ëill Smith.

Filmi pritet të pëlqehet nga shumë, jo vetëm nga kasti i aktorëve por edhe i këngëtarëve që do marrin pjesë.

Artistë të muzikës hip hop dhe folk po punojnë për të sjellë disa tekste të goditura, të posacme për historinë e filmit. Një ndër ta do jetë edhe këngëtarja shqiptare, Bebe Rexha e cila do vijë në bashkëpunim me Machine Gun Kelly, X Ambassadors me ‘Home’.

Ndërkohë që filmi mezi po pritet, hitet muzikore do marrin vëmendje të madhe. Bashkëpunimet dhe këngët që do jenë gati për dëgjuesit me 13 dhjetor, janë këto:

1. Logic & Rag’n’Bone Man - Broken People
2. Bastille - World Gone Mad
3. Machine Gun Kelly, Bebe Rexha and X Ambassadors - Home
4. Camila Cabello & Grey - Crown
5. Ty Dolla $ign & Future ft. Kiiara - Darkside
6. Migos & Marshmello - Danger
7. Meek Mill, Snoop Dogg & YG - That’s My N****
8. Lil Uzi Vert & Steve Aoki - Smoke My Dope 
9. A$AP Rocky & Tom Morello - FTW (F*** The World)
10. Portugal. The Man - Cheer Up
11. Alt-J - Hares On The Mountain
12. Neil Young & DRAM - Campfire
13. Sam Hunt - This Land Is Your Land

/Ora News.tv/