Pas barazimit pa gola javën e kaluar, Bayern Munich ka bërë një "autokritikë", duke mposhtur me "poker" Freiburgun.

Të besuarit e Jupp Heynckes nuk e vendosën për asnjë moment në diskutim fitoren, duke shënuar nga dy herë për çdo pjesë lojë. Nëse bavarezët nuk po gjenin dot rrugën e rrjetës, mendoj portieri Schwolow për të zhbllokuar takimin.

Gjermani nuk u tregua i vëmendshëm ndaj goditjes së Muller nga shumë pranë, duke e depozituar topin në rrjetë. 3 minuta më vonë ishte Tolisso që realizoj. Në fraksionin e dytë kishte vend dhe për rrjetat e Muller dhe Wagner.

Përfundimisht 4-0 dhe Bayern Munich vazhdon e qetë rrugën drejt titullit, pasi e dërgon në + 20 distancën nga ndjekësit. 

/Ora News.tv/