Kreu i PD, Lulzim Basha ka publikuar një videomesazh të kryeministrit Rama dhe udhëtimeve të tij private. Sipas Bashës gjithçka që Rama ka thënë ka qenë mashtrim, me qëllim për të vjedhur shqiptarët.

Basha: Gjithçka që ka premtuar, gjithçka që ka thënë ka qenë mashtrim me qëllim për të vjedhur dhe grabitur bashkë me kriminelët dhe oligarkët. Çdo projekt, program dhe politikë është mashtrim për shqiptarët në shërbim të oligarkëve.

Pasuri dhe Luks për vete, Papunësi, Varfëri dhe Pasiguri për njerëzit. Mashtrimeve dhe gënjeshtrave të Hajdutit Psiqik ju ka dalë boja. #HajdutiPsiqik #RamaIk #ShqipëriaSiEuropa/Ora News.tv/