Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi i është përgjigjur kryeministrit Rama dhe ministrit Lleshaj për dokumentarin e publikuar në Rai 3. Sipas Bardhit. Rama ka vendosur Rai 3 në listën e armiqve të jashtëm, ashtu si Zeri i Amerikes dhe Bild. 

Bardhi: Rai 3 ne listen e armiqve te jashtem te Edi Rames dhe Sander Lleshajt, bashke me Zerin e Amerikes dhe Bildin. Prokurori i Antimafias Italiane nuk eshte “llafe ne ere”. Karabinieria italiane nuk eshte “llafe ne ere”. Faktet e partnereve jane te pakundershtueshme! ‬

‪Ne Shqiperi eshte  mbjelle 5 here me shume kanabis se vjet. Shqiperia baze per kokainen kolumbiane dhe heroinen afgane. Krimi i organizuar ka mbeshtetje ne te gjitha nivelet e qeverise. ‬Shqiperia nen drejtimin e Edi Rames eshte kthyer ne parajsen e krimit e organizuar.

/Ora News.tv/