Pas blerjes së Philippe Coutinho-s Barcelona nuk ka të ndalur në merkaton e transferimeve, me katalanasit që po tentojnë të bëjnë një goditje tjetër në fazën e avancuar.

Sipas "ESPN", Barcelona është favoritja kryesore për të firmosur me sulmuesin e Altetikos së Madridit, Antonie Griezmann.

Sulmuesi francez dëshiron të largohet nga "Los Colcheoneros" për shkak të mungesës së titujve dhe skuadra katalanase duket se ka mposhtur konkurencën e Manchester United që është prej kohësh në ndjekje të 26 vjeçarit.

/Ora News.tv/