Atletiko e Madridit dhe Reali i Madridit do të luajnë këtë të shtunë derbin e parë në “Metropolitan Wanda”.

Në “Metropolitan Wanda” pritet një ndeshje mjaft interesante, me “Los Colchoneros” që po kalojnë një periudhë mjaft të vështirë, pas rezultateve negative që kanë marrë deri më tani në Champions, me djemtë e drejtuar nga Simeone që rrëzikojne të kualifikohen edhe në Europa League, pasi kanë vetëm 1 pikë më shumë se azerët e Qarabak.

Situatë aspak e qetë dhe në krahun e “mbretërorve” që nuk po arrijnë të mbajnë një ecuri konstante.  

Sipas “El Mundo Deportivo” , 22 lojtarët që do zbresin në fushën e blertë kushtojnë plot 1,253 miliard euro., përkatësisht 743,80 Milion euro formacioni i Realit të Madridit dhe 509.50 milion euro njëmbëdhjetshja e drejtuar nga El Cholo Simeone.


Formacioni me lojtarët më të kushtuar:


Formacioni i Real Madrid:
                                                                                                       

Formacioni i Atletiko Madrid:/Ora News.tv/