Tensionohet situata në qendër të Athines. 

Anarkistë thyejnë vitrina bankash dhe dyqanesh, shkulin pllakat e trotuareve dhe godasin policët.

Forcat e rendit kundërpërgjigjen me përdorim lëndesh kimike dhe bomba zhurmuese. 

Trazirat zhvillohen në kuadër të protestës përkujtimore për 9 vjetorin e vrasjes se adoleshentit Aleksandros Grigoropoulos.

Pritet përshkallezimi i situatës pasdite vonë kur të fillojë marshimi i protestues i rinisë studentore


Klikoni ketu per te pare FOTOGALERINE

/Ora News.tv/