Një gol i Marco Asensio i ka mjaftuar Realit të Madridit për të marrë 3 pikët përballë Espanjolit. Mesfushori spanjoll shfrytëzoi në maksimum një asist të Modric dhe me të majtën tundi rrjetën e katalanasve.

Një gol që kthen te fitorja madrilët, që mbajnë vendin e parë në kuotën e 13 pikëve, ndërsa Espanjoli gjenden të të 6-in me 7 pikë.

Megjithatë Barcelona do të kompletojë javën e 5-të të La Liga, ku pret nesër në "Camp Nou" Gironën, duke nisur nga ora 20:45./Ora News.tv/