Mbesa e Frederika Mogherinit, përfaqësueses së lartë për politikat e jashtme në Bashkimin Europian është arrestuar në Itali si pjesë e një grupi që merreshin me shpërndarje të kokainës në Romë.

28 vjeçarja Gaia Mogherini ishte arrestuar dhe më përpara, pikërisht në tetor të 2016, për të njëjtën akuzë shit-blerje droge.

Hetimet kishin  nisur në 2016 dhe në pranga kanë përfunduar 21 persona dhe operacioni është drejtuar nga drejtoria e antimafias e prokurorisë së Romës.

Bëhet fjalë për një grup që shpërndante kokainë.

/Ora News.tv/