Dëshira për të luajtur nën urdhërat e Carlo Ancelotti-t mund ta shtyj Marek Hamsik të qëndroj tek Napoli të paktën dhe për një sezon. Lajmi është konfirmuar nga mesfushori, që për mediat sllovake ka deklaruar:

"Do të ishte një nder i madh për të luajtur për një trajner si Carlo Ancelotti. Nuk ka pasur asgjë në ditët e fundit, nuk di asgjë të re për të ardhmen time.Unë jam ende një lojtar i Napolit. Kam një kontratë për tre vjet të tjera
. Ancelotti? Folëm në telefon, dhe do të ishte një nder i madh për të luajtur për një trajner si ai.

"Presidenti De Laurentiis ka sjellë dikë në të cilin ka fituar kaq shumë, dhe kjo më bën të lumtur. Kur një person përdoret për të fituar, ata sjellin një mentalitet fitues me ta.

"Sarri? Ai ka punuar shumë mirë, ekipi u rrit shumë nën drejtimin e tij, por ndoshta vjen në një pikë kur nuk mund të jepni më shumë. Ne nuk duhet ta harrojmë punën e madhe që bëri, por klubet e mëdha shpesh ndryshojnë trajnerët çdo tre vjet, kështu që të mos bëjmë këngë dhe vallëzim për të. Për fat të mirë, presidenti solli një trajner të shkëlqyeshëm. "-e mbyll Hamsik.

Kapiteni i Napolit ishte përfolur se do i jepte lamtumirën "San Paolo-s", pasi ishte lidhur me një kalim në superligën kineze./Ora News.tv/