Apple nuk i ka arritur parashikimet e shitjeve të iPhone X në tremujorin e parë, ka shkuar në 30 milionë njësi ndryshe sa kishte planifikuar për 50 milionë shitje, tha të hënën një gazetë Taiwanese, duke cituar burime të paidentifikuara.

Ekspertët thonë se çmimi i lartë i iPhone X - aparati më i shtrenjtë i Apple-it dhe 'mungesa e risive interesante' pengon blerësit ta marrin.

Sipas analistit Sinolink Securities Zhang Bin, dërgesat janë të ulëta dhe disa analistë thonë se kërkesa për iPhone X mund të vazhdojë të ulet.

/Ora News.tv/