Njësia antiterror e policisë greke ka ndërmarrë një seri operacionesh në Athinë dhe qytete të tjera.

Mediat greke raportojnë se janë arrestuar deri tani 6 persona qe dyshohet se jane anetare te organizates se ekstremit te djathte "Combat 18 Hellas".

Kjo organizate ka kryer nje seri sulmesh kunder emigranteve dhe anarkisteve te majte.

Gjate kontrolleve ne banesat e te arrestuarve jane gjetur bomba molotov, eksploziv, fishekzjarre, flamuj të organizatës, materiale të shtypura, kompjutera, USB.

Në perfundim te operacioneve priten njoftime zyrtare.

/Ora News.tv/