Duke pritur të dijë të ardhmen e tij, sulmuesi i Chelseat Alvaro Morata është bërë baba. Në fakt në spitalin "Alice" në Mestre, bashkëshortja e tij Alice Campello lindi Alessandro dhe Leonardo, pra dy fëmijë, të cilës i përkasin gjinisë mashkullore.

"Dhe dita ka mbërritur ... 29 korrik 2018, një ditë që nuk do ta harroj kurrë. Pritja ishte shumë e gjatë ... Nuk kam fjalë për të falënderuar Alice, faleminderit që më ke bërë mua dhurata më e bukur dhe e pabesueshme e botës. Pritja ishte e gjatë, shumë e gjatë. sepse ne kemi qenë tre vjet. unë nuk kam asnjë fjalë të falënderoj Alice, ju falënderoj për të bërë mua dhuratën më të bukur dhe të mahnitshme në botë. Çdo ditë që unë ju njoh, unë falënderoj Perëndinë për atë që po bëni në rrugën time, ti je themeli i jetës sime. 

"Në këto muaj kemi luftuar si një luan. Unë nuk mund të jetë më shumë krenar për ju; netë në spital, ditë , ditë të tëra së bashku në shtrat të paaftë për të lëvizur ... por më në fund dita ka ardhur, ka ardhur dhe ajo ishte e mirë. Ia vlen. Mirëserdhe në botë Alessandro dhe Leonardo vetëm se ata kanë shëndet dhe se ata janë të kënaqur me dashurinë që marrim frymë në shtëpinë tonë, në familjen tonë. Së fundi dua të falënderoj mjekët, këtu dhe atje, të cilët na kanë ndihmuar në këto muaj të vështirë dhe sidomos për të gjithë njerëzit që punojnë në spitalin e Angelit për dashamirësinë dhe ndjeshmërinë e tyre ".- shkruan Morata në një postim në "Instagram" .

Një "dopietë" jashtë fushe kjo e Moratas, me spanjollin që do tentoj ta bëj këtë dhe në fushën e blertë.


/Ora News.tv/