Akademiku Apollon Baçe i ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora u shpreh se kryeministri i vendit, Edi Rama ka vdekur, por nuk e kupton.

Boçi: Dje kam parë një film nga ata burrat me të zeza, E merr shtaza, dedektivin dhe e hedh nga taraca dhe kur bie në tokë i thotë ti ke vdekur por akoma nuk e kupton që ke vdekur. Mua më duket se jemi tamam në një gjendje të tillë. Njeriu ka vdekur si kryeministër i këtij vendi dhe akoma nuk e kupton që ka vdekur. Nuk mund të drejtosh një popull gjysma me ty, gjysma kundër teje. Për mua kjo është një gjë e padëgjuar më parë.


/Ora News.tv/