Arda Turan është lojtari i fundit që dështoi në eksperiencën e tij me skuadrën katalanase të Barcelonës.

Mesfushori i Turqisë arriti në "Camp Nou"  në verën e vitit 2015 për një shumë prej 34 milionë eurosh.

30-vjeçari ka bërë vetëm 55 paraqitje që nga ajo kohë, rreth 1 milion euro për ndeshje kur merren parasysh tarifa e transferimit dhe pagat e tij.

Ai nuk ka luajtur një minutë të vetme këtë sezon dhe largimi i tij nga Barcelona pritej me optimizën nga tifozët blaugrana.

Po kush janë 15 lojtarët që dështuan pas transferimit të tyre në "Camp Nou"?

1.Arda Turan
2.Dmytro Chygrnskiy
3.Alex Song
4.Alex Hleb
5.Keirrison
6.Emmanuel Petit
7.Geovanni
8.Fabio Rochemback
9.Henrique
10.Vitor Baia
11.Philippe Christanval
12.Christophe Dugarry
13.Douglas
14.Emmanuel Amunike
15.Rustu Recber

/Ora News.tv/